ارتباط با ما 02144787082

مشاوره فنی محصول به تولید کنندگان

زمان مطالعه: 2 دقیقه مشاوره فنی محصول به تولید کنندگان   انواع خدمات مشاوره فنی محصول چیست؟   تحقیق و توسعه محصول خدمات تحقیق و توسعه (Research and development) محصول، به صورت سنتی، توسط واحدی به همین نام در سازمان ها و شرکت ها، انجام می پذیرفت. این موضوع، امروزه و در شرایطی که سرعت پیشرفت علم، افزایش چشم ...

مشاوره فنی محصول
2 دقیقه
0 دیدگاه
امیر عباس نیازی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مشاوره فنی محصول به تولید کنندگان

 

انواع خدمات مشاوره فنی محصول چیست؟

 

 • تحقیق و توسعه محصول

خدمات تحقیق و توسعه (Research and development) محصول، به صورت سنتی، توسط واحدی به همین نام در سازمان ها و شرکت ها، انجام می پذیرفت. این موضوع، امروزه و در شرایطی که سرعت پیشرفت علم، افزایش چشم گیری پیدا کرده است، دیگر کارگشا نخواهد بود.

در شرایط فعلی، بسیاری از کمپانی های عرصه علم و تکنولوژی، با برون سپاری عملیات تحقیق و توسعه محصول، از دیگر رقبای خود پیشی گرفته اند.

مزایای برون سپاری تحقیق و توسعه:

 1. کاهش هزینه های حقوق و دستمزد.
 2. دسترسی به تعداد نامحدودی از دفاتر تحقیق و توسعه.
 3. افزایش سرعت عملیات.
 4. دسترسی به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز.

 

 • عارضه یابی محصول

انجام مطالعات فنی روی محصولات تولیدی با هدف کشف ایرادات احتمالی توسط پژوهشگران و دانشمندان متخصص در بخش صنعت انجام می پذیرد.

در این بخش، محصولات مورد نظر تولیدکنندگان، در ابتدا تحت تست های متنوع با پیشرفته ترین امکانات آزمایشگاهی و صنعتی قرار می گیرد. پس از کشف ایرادات احتمالی محصول، تیم متخصص علمی، با ارائه راه حل های متنوع، سعی در برطرف نمودن ایرادات مذکور می نماید. در نهایت محصول مورد نظر، پس از گذران تست های پایانی و تایید رفع عارضه، به تولید کننده ارائه می گردد.

این مهم، بخش بسیاری از هزینه های بالاسری صنایع مربوط به محصولات معیوب شامل هزینه تعویض محصول، پرداخت خسارت های احتمالی و … را تا حد بسیاری کاهش خواهد داد و باعث افزایش رضایت مشتری خواهد گردید.

 

 • مطالعات بازسازی محصول

ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی جهت بازسازی محصولات فعلی و بهبود کیفیت آن با هدف افزایش کیفیت، کارایی و صرفه اقتصادی محصول مورد نظر انجام می پذیرد.

در شرایط فعلی بازار و اقتصاد رقابتی، بسیاری از تولید کنندگان به دنبال افزایش کیفیت محصول و همچنین کاهش هزینه های تولید هستند. این مهم با ارائه راه حل ها و تکنولوژی های روز موجود در بخش علمی (دانشگاه و مراکز علمی پژوهشی) به بخش صنعت با هدف بهبود کلی محصول انجام می گردد.

 

 • مشاوره علمی

ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت ها و کارخانجات جهت رفع معضلات فنی علمی تولید، توسط متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، در فیدار بسپار ارک ارائه می گردد.

از جمله این خدمات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. به روز رسانی خط تولید
 2. ارائه راه حل های جایگزین تولید
 3. معرفی روش های جدید تولید محصول
 4. معرفی محصولات جایگزین

کلیه این خدمات در قالب قرارداد های مشاوره ای قابل انجام می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

مقالات مرتبط در وبسایت نانوپل

 

دیدگاهتان را بنویسید