ارتباط با ما 02144787082

مشاوره اقتصادی و شناخت بازار

زمان مطالعه: 3 دقیقه خدمات مشاوره اقتصادی و شناخت بازار شرکت فیدار بسپار ارک شامل موارد ذیل می باشد:   رصد بازار تضمین موفقیت یک محصول جدید در بازار، با ارزیابی و پیش‌بینی  بازار فعلی و آینده آن. بعبارت دیگر رصد بازار داخلی و خارجی و نیز خرید گزارشات بین‌المللی موجود از جمله خدمات قابل دسترس می‌باشد که اطلاعات ...

مشاوره اقتصادی
3 دقیقه
1 دیدگاه
امیر عباس نیازی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خدمات مشاوره اقتصادی و شناخت بازار شرکت فیدار بسپار ارک شامل موارد ذیل می باشد:

 

  • رصد بازار

تضمین موفقیت یک محصول جدید در بازار، با ارزیابی و پیش‌بینی  بازار فعلی و آینده آن. بعبارت دیگر رصد بازار داخلی و خارجی و نیز خرید گزارشات بین‌المللی موجود از جمله خدمات قابل دسترس می‌باشد که اطلاعات مهمی را می‌تواند به متقاضی ارائه نماید. این طرح می تواند تا حد بسیار زیادی، به ساختار تولید کمک کند و به هدفمند شدن این پروسه سرعت بخشد.

در رصد بازار، کارشناسان با مطالعه نیازهای فعلی، درخواست های جامعه، فناوری موجود، محصولات مشابه رقبا و بررسی قیمت ها، بهترین پیشنهاد را به تولید کننده ارائه خواهند داد.

 

  • تدوین طرح کسب و کار (Business plans)

تدوین یک طرح کسب و کار، به عنوان سند و مدرکی که جزئیات کسب و کار شما را مشخص می کند مهم ترین بخش در شروع یک فعالیت اقتصادی است.

طرح کسب و کار یک سند مکتوب رسمی حاوی اهداف یک کسب و کار، روش های دستیابی به آن اهداف و چارچوب زمانی برای دستیابی به اهداف است. بدون یک طرح کسب و کار، هدف مندی و همگرایی، به درستی شکل نمی گیرد و نهایتا در بیشتر مواقع به شکست پروژه می انجامد.

همچنین ماهیت کسب‌وکار، اطلاعات پیش‌زمینه سازمان، پیش‌بینی‌های مالی سازمان و استراتژی‌هایی را که قصد دارد برای دستیابی به اهداف اعلام شده اجرا کند، توضیح می‌دهد. در کل، این سند به عنوان یک نقشه راه (طرح) عمل می کند که جهت کسب و کار را ارائه می دهد.

موارد دیگری نظیر: شرکای اصلی شرکت، رقبای اصلی، بازار هدف، خدمات مشتریان، درآمد ها، هزینه ها و امور پخش و توزیع محصول، از بخش های مهم یک طرح کسب و کار می باشند.

کارشناسان ما با اشراف کامل به قوانین کسب و کار و شناسایی دقیق بازار، پس از بررسی ایده های شما، به نگارش طرح کسب و کار بر اساس استاندارد های ملی و جهانی، اقدام می نمایند.

 

  • مطالعه امکان سنجی (feasibility study)

مطالعه با هدف اتخاذ تصمیم در مورد سرمایه گذاری در یک پروژه صنعتی با مبنای فنی، اقتصادی و بازرگانی. این مطالعه باید عوامل مهمی را که با تولید یک محصول بخصوص ارتباط دارد همراه با روش های جایگزین برای تولید این محصول، معین وآنها را تحلیل کند.

مطالعه امکان سنجی ارزیابی عملی بودن یک پروژه یا سیستم است. یک مطالعه امکان سنجی با هدف کشف عینی و منطقی نقاط قوت و ضعف یک کسب و کار موجود یا سرمایه گذاری پیشنهادی، فرصت ها و تهدیدهای موجود در محیط طبیعی، منابع مورد نیاز برای انجام و در نهایت چشم اندازهای موفقیت است. به عبارت ساده، دو معیار برای قضاوت در مورد امکان سنجی، هزینه مورد نیاز و ارزشی است که باید به دست آید.

از بخش های اصلی یک مطالعه امکان سنجی، می توان موارد زیر را نام برد:

  1. مطالعه فنی
  2. مطالعه بازار
  3. مطالعات مالی

یک مطالعه امکان سنجی به خوبی طراحی شده باید پیشینه تاریخی کسب و کار یا پروژه، شرح محصول یا خدمات، صورت های حسابداری، جزئیات عملیات و مدیریت، تحقیقات بازاریابی و سیاست ها، داده های مالی، الزامات قانونی و تعهدات مالیاتی را ارائه دهد. به طور کلی، مطالعات امکان سنجی مقدم بر توسعه فنی و اجرای پروژه است. یک مطالعه امکان سنجی پتانسیل پروژه را برای موفقیت ارزیابی می کند. بنابراین، عینیت درک شده عامل مهمی در اعتبار مطالعه برای سرمایه گذاران بالقوه و موسسات وام دهنده است. بنابراین باید با رویکردی عینی و بی‌طرفانه انجام شود تا اطلاعاتی ارائه شود که بتوان بر اساس آن تصمیم‌گیری کرد.

 

  • مطالعه بازار

جمع‌آوری اطلاعات در مورد مخاطبان هدف و بازار هدف. نمایش عمیق از مشتریان یا مصرف‌کنندگان به‌منظور برآوردن نیازها.

تحقیقات بازار تلاشی سازماندهی شده برای جمع آوری اطلاعات در مورد بازارهای هدف و مشتریان است: در مورد آنها بدانید، با شروع از اینکه چه کسی هستند. این یک جزء مهم از استراتژی کسب و کار و عامل اصلی در حفظ رقابت است. تحقیقات بازار به شناسایی و تجزیه و تحلیل نیازهای بازار، اندازه بازار و رقابت کمک می کند. تکنیک‌های آن شامل تکنیک‌های کیفی مانند گروه‌های متمرکز، مصاحبه‌های عمیق و قوم‌نگاری و همچنین تکنیک‌های کمی مانند نظرسنجی مشتریان و تجزیه و تحلیل داده‌های ثانویه است.

به عبارت دیگر، در فرآیند رصد بازار، کلیه اطلاعات ورودی و خروجی بازارهای هدف، جمع آوری و بررسی می شود. سپس کلیه دیتاهای بررسی شده در قالب یه طرح پیشنهادی به مشتری عرضه می گردد.

این شامل تحقیقات اجتماعی و نظری است و جمع آوری و تفسیر منظم اطلاعات در مورد افراد یا سازمان ها با استفاده از روش ها و تکنیک های آماری و تحلیلی علوم اجتماعی کاربردی برای کسب بینش یا حمایت از تصمیم گیری است.

 

جهت دریافت خدمات مشاوره اقتصادی اینجا را ببینید.

آموزش های بیشتر در ارتباط با خدمات مشاوره اقتصادی، بیزینس پلن و مطالعه امکان سنجی در سایت شتابدهنده نانوپل

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید